Dwa bieguny Premier League – podsumowanie 18. kolejki

Drużyna Guardioli pisze nową historię, a wielu z nas może ją oglądać na własnych oczach. Zawodnicy z błękitnej części Manchesteru wygrali swój szesnasty mecz z rzędu, a reszta stawki ogląda tylko ich plecy i walczy o jak najlepsze pozycje. Na drugim biegunie ligi angielskiej pozostaje West Brom, który przegrał szesnastą potyczkę. O fantastycznych golach i akcjach w 18. kolejce przeczytacie w naszym podsumowaniu

Gol kolejki: Mesut Oezil (Arsenal)

Kanonierzy za sprawą niemieckiego pomocnika objęli prowadzenie w 23. minucie. Oezil strzelił woleja rodem z konsoli. Piłka została uderzona z czternastu metrów i wpadła pod poprzeczkę bramki rywali.

Mecz kolejki: Manchester City – Tottenham

Ekipa Pepa Guardioli znowu zachwyca. Tym razem zawodnicy The Citizens popisali się przed własną publicznością i wysoko wygrali z jednym z czołowych rywali.
Pierwszy gol padł już w czternastej minucie za sprawą dośrodkowania z kornera Leroy’a Sane. Do piłki wyskoczył Ilkay Gundogan, a wielu kibiców na Etihad Stadium mogło być pewne, że tego wieczora padnie jeszcze kilka trafień.
Mauricio Pochettino, szkoleniowiec Kogutów, powiedział: „Na początku nie wyglądało to źle. Jednak utrata gola po rzucie rożnym, po wielkim błędzie, to był ogromny prezent dla rywali.”
Zapewne tak było, bo goście dość długo nie mogli się podnieść po tym ciosie. Kolejny padł dopiero w 70. minucie, ale był nie z tej ziemi. Jego autorem był Kevin De Bruyne, a asystował mu Gundogan.
Dziesięć minut później na 3:0 rezultat podwyższył Raheem Sterling. Anglik dopełnił formalności przy podaniu od Sane. Wcześniej swojej szansy nie wykorzystał Gabriel Jesus. Brazylijczyk nie potrafił pokonać Hugo Llorisa z jedenastu metrów.
W 90. minucie, prezent Sterlingowi sprawili Eric Dier i Lloris – Anglik nie mógł nie spożytkować takiej sytuacji i uderzył na pustą bramkę.
Honorowe trafienie dla Tottenhamu zdobył Christian Eriksen.

Ciacho kolejki: Marcos Alonso (Chelsea)

Wiemy, że wybór hiszpańskiego piłkarza The Blues po raz drugi w tej kategorii może nie przypaść Wam do gustu, ale o tym się nie dyskutuje. Takie sprawy nigdy nie są łatwiej, zwłaszcza w przypadku tak delikatnej materii.
Alonso tym razem popisał się niesamowitym uderzeniem z rzutu wolnego i nie mogłyśmy postąpić inaczej. Marcos po prostu musiał znaleźć się w tym zestawieniu.

💥⚽️🎯

Post udostępniony przez Marcos Alonso (@marcosalonso28)

Rozczarowanie kolejki: West Bromwich Albion w rywalizacji przeciwko Manchesterowi United

Pomimo mocno przeciętnej gry Czerwonych Diabłów, drużyna prowadzona przez Alana Pardew nie zdołała wyszarpać choćby jednego punktu. Goście zdobyli swoje gole w pierwszej połowie, druga część spotkania nie była najlepsza w ich wykonaniu. Jedną okazję spożytkował Gareth Barry, ale dla The Baggies było to za mało.
Grzegorz Krychowiak rozegrał 71 minut. Polak aktywny był w pierwszych 45 minutach. Po przerwie nie był już tak zapracowany.

19. seria spotkań rozegrana zostanie w ekspresowym tempie. Jeden mecz zostanie rozegrany w piątek, a dziewięć w sobotę.
Piątkowa rywalizacja zapowiada się jako jedna z ciekawszych. Na przeciwko siebie staną ekipy Arsenalu i Liverpoolu, które zajmują w lidze angielskiej piąte i czwarte miejsce. Możemy się spodziewać dobrego kawałka piłki nożnej.
Wśród sobotnich meczy uwagę należy zwrócić oczywiście na lidera Premier League – Manchester City, który zagra przeciwko Bournemouth (16:00). Lokalny rywal The Citizens zmierzy się z Leicester na King Power Stadium (20:45).