Poskromienie Manchesteru City – podsumowanie 21. kolejki Premier League

Znakomita passa The Citizens zakończyła się w niedzielne popołudnie. Pogromcami zawodników Guardioli było Crystal Palace. Zapewne jeszcze długo poczekamy na tak imponujące wydarzenia. Osiągnięciem, które budzi duży szacunek jest fakt pobicia pewnego rekordu przez Arsene’a Wengera (o którym przeczytacie w dalszej części artykułu). Wiele emocjonujących przypadków miało miejsce w ostatni weekend tego roku w Anglii, a o większości z nich przeczytacie w naszym podsumowaniu.

Gol kolejki: Antonio Rudiger (Chelsea)

3. minuta rywalizacji. Do dośrodkowania z rzutu wolnego Williana doskakuje niemiecki defensor i efektywnie wpakowuje futbolówkę do bramki przeciwnika.

Mecz kolejki: Liverpool – Leicester

Już w trzeciej minucie meczu na Anfield piłki zagranej przez Riyada Mahreza do Jamie’go Vardy’ego nie obronił Simon Mignolet. W pierwszej części spotkania gospodarzom brakowało odpowiedniej skuteczności, aby trafić do siatki Kaspera Schmeichela. Po przerwie wychodziło im to o wiele lepiej. Niezawodny był w tych sytuacjach Mohamed Salah. Egipcjanin pokonał duńskiego golkipera strzałem między nogami, a później uderzeniem przy słupku. Salah na swoim koncie ma już 17 goli.

Ciacho kolejki: Calum Chambers (Arsenal)

(Uwaga, ten kawałek tekstu zawiera elementy stronniczości)
Końcówka meczu z West Bromem. Sędzia Mike Dean wskazuje na jedenasty metr po rzekomej ręce defensora Kanonierów. Ruch ręką rzeczywiście był zauważalny, ale duża ilość osób uważa, że sędzia niesłusznie podyktował karnego.
Swoim wyborem możemy być może chciałyśmy trochę pocieszyć Anglika (bo pocieszny jest i to bardzo), ale uważamy, że nie zasłużył na to co go spotkało na The Hawthorns.

Rozczarowanie kolejki: Manchester United w meczu przeciwko Southampton

Ekipa Jose Mourinho po raz trzeci w rzędu zremisowała swoje spotkanie. Każdej drużynie zdarzają się takie serie (chyba, że jesteś Manchesterem City i grasz jak dobrze naoliwiona maszyna). Święci przed rozegraną już serią spotkań w tabeli zajmowali miejsce tuż nad strefą spadkową. Wprawdzie Czerwone Diabły miały kilka strzałów, ale nie na tyle groźnych, aby zagrozić Alexowi McCarthy’emu. W drugiej połowie po rzucie wolnym Paul Pogba przedłużył uderzenie Anthony’ego Martiala. Pomocnik zrobił to ze spalonego.
Manchester United stracił swoją pozycję w lidze na rzecz Chelsea.
W sobotę na ławce rezerwowych gości pojawił się Jan Bednarek. Polak nie rozegrał ani minuty.

Na pewno trzeba odnotować fakt, że pierwszy raz od osiemnastu meczy, punkty stracił Manchester City. Wielu z nas mogło spodziewać się pobicia rekordu przez graczy Pepa Guardioli, ale stało się inaczej. Tymi, którzy odebrali im punkty byli piłkarze Crystal Palace.

Rekord w ilości prowadzonych spotkań pobił Arsene Wenger. Francuski szkoleniowiec poprowadził Kanonierów w 811. meczu. Arsenal nie zdobył kompletu oczek, a Wengerowi po tym spotkaniu pozostanie w pamięci arbiter – Mike Dean.
Grzegorz Krychowiak pojawił się na boisku w 72. minucie, ale nie wyróżnił się jakimiś specjalnymi osiągnięciami.

Łabędzie pod wodzą nowego już trenera, Carlosa Carvalhala rzutem na taśmę wygrały z Watfordem. W ostatnich minutach Jordan Ayew i Luciano Narsingh zdobyli gole i zapewnili swojej drużynie trzy punkty.

22. seria spotkań to granie już od początku roku 2018. Piłkarze nie mają ani chwili wytchnienia. Najciekawszą z rywalizacji mogą okazać się derby Londynu, które zostaną rozegrane w środę (3.01). Jednym z interesujących meczy może okazać się spotkanie The Reds z Burnley (1.01, 16:00). Na Goodison Park, Everton podejmie Manchester United. Oba zespoły będą chciały zyskać trochę przewagi nad resztą przeciwników.