Gole, gole, wszędzie przepiękne gole – podsumowanie 22. kolejki Premier League

22. kolejka nie przyniosła kibicom wielu zespołów zaskoczeń. Manchester City znowu zwyciężył, rywale z Londynu (przynajmniej część z nich) pogubiła punkty, a Czerwone Diabły i tak nie są w stanie odrobić takiej straty. Pomimo monotonii w ligowej tabeli, nie obyło się bez fantastycznych akcji i jeszcze bardziej niesamowitych uderzeń. O wielu z tych wydarzeń przeczytacie w naszym podsumowaniu.

Gol kolejki: Sadio Mane (Liverpool)

61. minuta meczu. Po dośrodkowaniu Trenta Arnolda, Mane przyjął piłkę i uderzył w samo okienko. Co dziwne, Senegalczyk po tym trafieniu nie okazywał zadowolenia (liczył zapewne na wolny dzień od Jürgena Kloppa).

Mecz kolejki: Arsenal – Chelsea

Kto nie oglądał tego spotkania naprawdę miał czego żałować. Błędy, świetne interwencje bramkarzy i niesamowite gole. To wszystko mogliśmy zobaczyć w środę na stadionie Kanonierów.
Pierwsza połowa nie przyniosła żadnych goli. Alvaro Morata nie wykorzystał pomyłki defensorów Arsenalu. Petr Čech nie musiał nawet specjalnie bronić dostępu do własnej bramki. Kilka minut później, Alexis Sanchez nie spożytkował wyśmienitej sytuacji. Thibaut Courtois wykazał się niezwykłym bramkarskim kunsztem. Strzałów na siatki obu golkiperów nie sposób zliczyć.
Po przerwie w 63. minucie, Courtois zdołał pokonać Jacka Wilshere’a uderzeniem pod poprzeczkę. Kilka chwil później jedenastkę wywalczył i wykorzystał Eden Hazard (Hector Bellerin kopnął Belga w kostkę w polu karnym).
W 84. minucie, to goście za sprawą Marcosa Alonso objęli prowadzenie. Hiszpański obrońca dzięki szansie danej mu przez Davida Zappacostę i spóźnieniu Shkodrana Mustafiego, pokonał doświadczonego bramkarza drużyny Arsene’a Wengera.
W doliczonym czasie gry, Bellerin odkupił swoje winy i uderzył futbolówkę sprzed pola karnego, ustalając wynik derbowej rywalizacji.

Ciacho kolejki: Dele Alli (Tottenham)

Zapewne zastanawialiście się dlaczego w naszym zestawieniu dawno nie pojawił się zawodnik Kogutów, szczególnie w kategorii, jaką jest Ciacho Kolejki. Szczerze? My też tego nie wiemy, ale natychmiast poprawiamy swój błąd.
Czy Alli zrobił to, o czym rapował Taco Hemingway? Myślimy, że tak i dlatego przyznałyśmy mu ten zaszczytny tytuł.

🙌@dele’s late goal gives us a 2-0 win against Swansea! 👏 #COYS #THFC

Post udostępniony przez Tottenham Hotspur (@spursofficial)

W jedenastce West Bromu na mecz z West Hamem pojawił się Grzegorz Krychowiak. Zespół Polaka przegrał to spotkanie po dwóch trafieniach Andy’ego Carrolla. Pomocnik rozegrał pełne 90 minut od października.
Swansea Łukasza Fabiańskiego nie dała rady wyżej notowanym gościom z północnej części Londynu. Koguty objęły prowadzenie już w 12. minucie za sprawą Fernando Llorente. Pod koniec rywalizacji do siatki trafił wspomniany wcześniej Anglik.

Nie byłybyśmy sobą, gdybyśmy nie wspomniały o nowym nabytku Chelsea. The Blues pozyskała Rossa Barkleya za 15 milionów funtów. Anglik jest wychowankiem Evertonu. W ekipie The Toffiees rozegrał 179 spotkań. Sam piłkarz mówił, że jest podekscytowany transferem i perspektywą grania w teamie Antonio Conte.

23. seria spotkań dwa interesujące mecze: Tottenhamu z Evertonem (13.01, 18:30) oraz Liverpoolu z Manchesterem City (14.01, 17:00). Zapewne każdy z nas znajdzie coś dla siebie.