Drużyna roku UEFA 2017. Jak wybrali internauci a jak my? [OFICJALNE WYNIKI]

Znane są już oficjalne wyniki głosowania przez internautów na Drużynę roku UEFA (Team of the Year). Kto zdobył najwięcej głosów? Jak wybrali fani? Jak wyglądają jedenastki ułożone przez naszą redakcję?

W środę oficjalnie zaprezentowana została najlepsza jedenastka europejskich boisk w 2017 roku. Głosowanie trwało już od jesieni zeszłego roku a wybór należał do kibiców.

Przypomnijmy – kto został nominowany?

Bramkarze: Gianluigi Buffon (Juventus), David de Gea (Manchester United), Keylor Navas (Real Madryt), Manuel Neuer (Bayern Monachium), Jan Oblak (Atlético Madryt)

Obrońcy: Dani Alves (Juventus/Paris Saint-Germain), Leonardo Bonucci (Juventus/AC Milan), Daniel Carvajal (Real Madryt), Giorgio Chiellini (Juventus), Kamil Glik (AS Monaco), Diego Godín (Atlético Madryt), Joshua Kimmich (Bayern Monachium), Marcelo (Real Madryt), Benjamin Mendy (AS Monaco/Manchester City), Thomas Meunier (Paris Saint-Germain), Gerard Piqué (FC Barcelona), Sergio Ramos (Real Madryt), Davinson Sánchez (Ajax Amsterdam/Tottenham Hotspur), Alex Sandro (Juventus), Antonio Valencia (Manchester United)

Pomocnicy: Dele Alli (Tottenham Hotspur), Marco Asensio (Real Madryt), Casemiro (Real Madryt), Kevin De Bruyne (Manchester City), Christian Eriksen (Tottenham Hotspur), Fabinho (AS Monaco), Eden Hazard (Chelsea), Andrés Iniesta (FC Barcelona), Isco (Real Madryt), Toni Kroos (Real Madryt), Henrikh Mkhitaryan (Manchester United), Luka Modrić (Real Madryt), Miralem Pjanić (Juventus), Paul Pogba (Manchester United), Saúl Ñíguez (Atlético Madryt)

Napastnicy: Sergio Agüero (Manchester City), Pierre-Emerick Aubameyang (Borussia Dortmund), Karim Benzema (Real Madryt), Edinson Cavani (Paris Saint-Germain), Paulo Dybala (Juventus), Radamel Falcao (AS Monaco), Antoine Griezmann (Atlético Madryt), Harry Kane (Tottenham Hotspur), Robert Lewandowski (Bayern Monachium), Dries Mertens (SSC Napoli), Lionel Messi (FC Barcelona), Neymar (FC Barcelona/Paris Saint-Germain), Cristiano Ronaldo (Real Madryt), Luis Suárez (FC Barcelona), Kylian Mbappé (Monaco/Paris Saint-Germain)

Najlepsza jedenastka UEFA w 2017 roku

Wyniki nie są zaskakujące, choć nie brakuje niezadowolonych z ogłoszonych w środę rezultatów. Do Drużyny roku, pomimo nominacji, ponownie nie załapał się Robert Lewandowski. Na liście kandydatów Polaków reprezentował także Kamil Glik, który również nie został wyróżniony przez kibiców.

Najlepsza XI wybrana przez kibiców z całego świata

Najwięcej punktów spośród wszystkich kandydatów zdobył Sergio Ramos (588315 głosów), tuż za nim uplasował się Marcelo; Królewscy całkowicie zdominowali drużynę – na najlepszych jedenastu piłkarzy aż pięciu to zawodnicy Realu Madryt. Na drugim miejscu wśród drużyn, które mają największą ilość swoich reprezentantów w Drużynie roku jest Juventus z dwoma swoimi piłkarzami.

Statystyki

W plebiscycie głosowało niemal 800 tys. internautów, którzy oddali łącznie 8779639 głosów. Najwięcej z nich oddano w Europie, oraz – co zaskakujące – na Starym Kontynencie najaktywniejsi byli… Polacy. Na świecie pod względem oddanych głosów ustąpiliśmy jedynie Indiom.

Najczęściej wybierana taktyka to 4-4-2, dlatego taką ten schemat zdecydowała się wykorzystać UEFA.

Jedenastka oczyma kobiet – jak wybrałybyśmy my?

Także my postanowiłyśmy stworzyć naszą drużynę marzeń na podstawie nominacji do UEFA Team of the Year.

Jedenastka wybrana przez Weronikę może zaskakiwać. Sama redaktorka jest wiernym kibicem Dumy Katalonii, w swojej drużynie zdecydowała się jednak uwzględnić wielu zawodników Realu Madryt: Gianluigi Buffon – Dani Alves, Joshua Kimmich, Marcelo, Sergio Ramos – Eden Hazard, Luka Modrić, Saúl Ñíguez – Harry Kane, Leo Messi, Neymar

Swoim składem postanowiła się pochwalić również redaktorka Monika. Jej wybory są mieszanką wszystkich możliwych lig. Jako jedyna z naszego zespołu w swojej drużynie uwzględniła Roberta Lewandowskiego: David de Gea – Leonardo Bonucci, Marcelo, Sergio Ramos, Antonio Valencia – Kevin De Bruyne, Toni Kroos, Luka Modrić – Robert Lewandowski, Ronaldo, Neymar

Zakochana w hiszpańskiej piłce Justyna doceniła przede wszystkim zawodników grających na co dzień w La Liga. Nie znaczy to jednak, że w jej drużynie nie było miejsca na różnorodność w postaci Serie A czy Bundesligi. Jej uwadze nie umknął także Griezmann, którego w swojej drużynie widziała jako jedyna: Gianluigi Buffon – Joshua Kimmich, Sergio Ramos, Marcelo, Dani Carvajal – Saúl Ñíguez, Luka Modrić, Marco Asensio, Isco – Antoine Griezmann, Paulo Dybala

W zabawie wzięła udział także autorka czytanego przez Was artykułu, czyli ja sama. Ułożona przeze mnie taktyka kładzie z kolei duży nacisk na Serie A. Swoją drużynę monotematycznie ułożyłam prawie jedynie z zawodników Juventusu i Realu, gdyby wyłączyć z niej Driesa Mertensa (co po przeanalizowaniu daje jasny obraz – finał zeszłorocznej LM był dla mnie ciężki): Gianluigi Buffon – Dani Carvajal, Alex Sandro, Sergio Ramos, Giorgio Chiellini – Miralem Pjanić, Luka Modrić, Toni Kroos, Marco Asensio – Dries Mertens, Paulo Dybala

Agnieszka, ta która znana jest z zamiłowania do angielskiej Premier League, postawiła na zawodników głównie ze swojej ukochanej ligi: David de Gea – Dani Carvajal, Joshua Kimmich, Benjamin Mendy, Antonio Valencia – Dele Alli, Kevin De Bruyne, Eden Hazard, Luka Modrić – Harry Kane, Neymar

Różnorodność i połączenie wielu lig zadecydowało jednak o drużynie redaktorki Oli: David de Gea – Sergio Ramos, Giorgio Chiellini, Joshua Kimmich, Diego Godín – Kevin De Bruyne, Isco, Saúl Ñíguez, Eden Hazard – Harry Kane, Kylian Mbappé

Specjalistka od niemieckiej piłki, Dominika, jak sama stwierdziła, preferuje raczej niższe poziomy rozgrywek niż topowe ligi, o których mówią wszyscy i nad swoim wyborem musiała się zastanowić. Wyszło jednak naprawdę ciekawie – w jej drużynie widać wpływy niemieckiego oraz innego, również lubianego przez Dominikę, duńskiego futbolu w postaci Christiana Eriksena: Manuel Neuer – Joshua Kimmich, Sergio Ramos, Davinson Sanchez, Dani Carvajal – Christian Eriksen, Isco, Toni Kroos, Marco Asensio – Paulo Dybala, Sergio Agüero

Futbol i szpilki Team of the Year

Nasze wybory zostały przeanalizowane i, jak się okazało, na ich podstawie nie utworzyłybyśmy jednolitej jedenastki, no chyba, że wcale byśmy się po drodze nie pokłóciły (gdyż nie zapominajmy: mężczyźni głęboko wierzą w stereotyp, że kobiety to nadzwyczajne sekutnice!). Niektóre nazwiska pojawiały się jednak częściej niż inne, a największą zgodność odnalazłyśmy w formacji obronnej.

Nasza drużyna miałaby zatem następujący kształt…

Gianluigi Buffon/David de Gea – Sergio Ramos, Joshua Kimmich, Dani Carvajal, Marcelo – Luka Modrić, Marco Asensio/Kevin De Bruyne, Eden Hazard/Toni Kroos, Saúl Ñíguez/Isco – Paulo Dybala/Harry Kane, Neymar/Leo Messi

Serdeczne podziękowania za analizy naszych wyborów należą się również redaktorce Justynie

Udostępnij:

Agnieszka Miszczak

Zakochana w reprezentacji Chorwacji i piłce nożnej w wydaniu bałkańskim. Jej ulubionymi klubami są Juventus, Dinamo Zagrzeb, darzy sympatią także Real Madryt. Jakiś czas temu pokochała Serie A na zabój. Prawdopodobnie największa fanka Mandżukicia na świecie. Liga Mistrzów to dla niej świętość i chce, aby hymn tych rozgrywek zagrano na jej ślubie zamiast marszu Mendelsona.

You may also like...