Pogromcy z Anfield – podsumowanie 23. kolejki Premier League

Jak wiemy hitem 23. kolejki była rywalizacja Liverpoolu z Manchesterem City. I oto stało się, zespół z Anfield zwyciężył niepokonanych do tej pory The Citizens. Z innych wydarzeń: Chelsea nie grała zbyt przekonująco, Tottenham pewnie wygrał z Evertonem, a Arsenal przegrał z Bournemouth. O jeszcze innych kwestiach przeczytacie w naszym podsumowaniu 23. kolejki spotkań ligi angielskiej.

Gol kolejki: Marko Arnautovic (West Ham United)

46. minuta meczu. Austriak otrzymał podanie od Cheikhou Kouyate, a napastnik nie bez małych problemów poradził sobie z defensorem gospodarzy.
Warto zaznaczyć, że Arnautovic zaliczył w tym meczu jeszcze dwie asysty.
Wideo z golem możecie zobaczyć tutaj (bramka w 4 minucie skrótu).

Mecz kolejki: Liverpool – Manchester City

Pierwsza porażka w sezonie ekipy Pepa Guardioli. Wielu z Was mogło się tego nie spodziewać (my także). Już w 9. minucie do bramki rywali trafił Alex Oxlade-Chamberlain. Anglik oddał silne uderzenie z dystansu. Szczęśliwie dla gospodarzy Ederson nie wybił futbolówki.
The Citizens udało się dopiero wyrównać w 41. minucie. Kyle Walker popisał się świetnym podaniem do Leroy’a Sane. Niemiec minął Joe Gomeza, wpadł w pole karne i zaskoczył Lorisa Kariusa.
Od 59. do 68. minuty gospodarze zaskoczyli gości, a kibice zgromadzeni na Anfield mogli bardzo cieszyć się z takiego obrotu spraw. Najpierw brazylijskiego golkipera pokonał jego rodak, Roberto Firmino. Piłka po jego strzale odbiła się od słupka i wpadła do siatki. Kilka chwil później Ederson pokonał Sadio Mane, który popisał się efektownym zagraniem z piętnastu metrów.
W 68. minucie Ederson wyszedł poza pole karne i zaliczył asystę przy golu Mohameda Salaha.
Dopiero w końcówce rywalizacji podopieczni hiszpańskiego szkoleniowca rozpoczęli zmasowane ataki. W 83. minucie Bernardo Silva znalazł drogę do bramki Kariusa. Ostatecznie wynik spotkania ustalił Ilkay Gundogan.

Liverpool 4:3 Manchester City (1:1)

[9′ Oxlade-Chamberlain, 41′ Sane, 59′ Firmino, 62′ Mane, 68′ Salah, 83′ B. Silva, 90+1′ Gundogan]
Kartki: 60′ Firmino, 65′ Otamendi, 69′ Sterling, 72′ Fernandinho, 90+1′ Milner

Składy:
[Liverpool]: Karius, Gomez, Matip, Lovren, Robertson, Can (79′ Milner), Wijnaldum, Oxlade-Chamberlain, Salah (88′ Lallana), Mane (90+4′ Klavan), Firmino.
[Man. City]: Ederson, Walker, Stones, Otamendi, Delph (31′ Danilo), De Bruyne, Fernandinho, Gundogan, Sterling (71′ B.Silva), Aguero, Sane.

Ciacho kolejki: Manuel Lanzini (West Ham United)

Argentyński pomocnik w meczu przeciwko Huddersfield zdobył dwa gole (przy obu z nich asystował mu Arnautovic). Tak piękne i skuteczne duety możemy oglądać w każdej potyczce.

What a game!!! ⚽️⚽️😝😝 #COYI ⚒

Post udostępniony przez Manuel Lanzini (@manulanzini)

Rozczarowanie kolejki: Arsenal w meczu przeciwko Bournemouth

Co prawda, Kanonierzy rozpoczęli rywalizację dość przeciętnie, ale za sprawą Hectora Bellerina objęli prowadzenie. Po nieco ponad dwudziestu minutach do siatki nieskutecznego Petra Cecha trafił Calum Wilson. Golkiper niepotrzebnie wychodził z własnej bramki. Po trzech minutach uderzył Jordon Ibe.
Wydaje się nam, że jeżeli tandem Alexis Sanchez – Mesut Ozil zastąpisz Alexem Iwobim i Dannym Welbeckiem, to nie wyjdzie z tego nic dobrego.
Panie Wenger, czas na rewolucję (również w postaci odejścia ze stanowiska).

Swansea z Łukaszem Fabiańskim w składzie, zremisowała na St James’ Park 1:1. Polak skapitulował w 68. minucie.
W sobotę na boisku 90 minut spędził Grzegorz Krychowiak. West Bromwich Albion zwyciężyło 2:0 z Brighton. The Baggies tracą dwa punkty do bezpiecznej strefy.

W 24. serii spotkań zainteresować Was mogą spotkania zespołów z pierwszej części tabeli: Burnley zmierzy się z Manchesterem United, a Leicester podejmie Watford. Oba spotkania zostaną rozegrane 20. stycznia o 16:00.