Liga Mistrzów. Remis na Stamford Bridge i pokaz siły Bayernu

Po hitowym starciu Chelsea z Barceloną można oczekiwać wszystkiego. Świetne sytuacje, przepiękne gole i błędy przeciwników – to tylko kilka rzeczy, które stworzyły nastrój wtorkowego wieczora. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1:1. W innej rywalizacji 1/8 finału Ligi Mistrzów, Bayern Monachium podejmował na Allianz Arena Besiktas. Bawarczycy pewnie pokonali gości z Turcji, a dwie bramki ustrzelił Robert Lewandowski.

Pierwsza połowa meczu na Stamford Bridge miała układać się pod dyktando Dumy Katalonii. Mogłoby się wydawać, że rzeczywiście w pierwszych minutach spotkania rzeczywiście tak było. W 16. minucie świetne podanie od Leo Messiego otrzymał Paulinho, ale Brazylijczyk fatalnie spudłował. W końcu po pół godzinie gry do głosu doszli piłkarze gospodarzy. Najpierw tuż obok muru trafił Marcos Alonso, a swojego huknięcia nie wykorzystał Willian. Kilka chwil później pomocnik Chelsea trafił po raz kolejny w słupek.
Po przerwie w stolicy Anglii, moc powiedzenia „Do trzech razy sztuka” obrócił na swoją korzyść Willian. Zawodnik The Blues spożytkował futbolówkę od Edena Hazarda i w końcu trafił do siatki Marca-Andre Ter Stegena. Niemiecki bramkarz nie był w stanie skutecznie interweniować.

Kiedy wydawało się, że drużyna Antonio Conte może utrzymać jednobramkowe prowadzenie do akcji wkroczyły najlepsze działa z Barcelony. W 75. minucie z pomyłki Cesara Azpilicuety miał pożytek Andres Iniesta. Utytułowany piłkarz obsłużył podaniem Leo Messiego, a Argentyńczyk po prostu zaliczył kolejne trafienie.

Chelsea 1:1 Barcelona (0:0)

[62′ Willian, 75′ Messi]
Kartki: 29′ Rakitic, 76′ Suarez, 83′ Ruediger, 86′ Morata, 90′ Busquets

[Chelsea]: Courtois, Azpilicueta, Christensen, Ruediger, Moses, Cesc Fabregas (84′ Drinkwater), N’Golo Kante, Marcos Alonso, Willian, Hazard, Pedro Rodriguez (83′ Morata).
[Barcelona]: Ter Stegen, Sergi Roberto, Pique, Umtiti, Jordi Alba, Rakitić, Busquets, Paulinho (63′ Aleix Vidal), Messi, Suarez, Iniesta (90′ Andre Gomes)

W Monachium to faworyt rywalizacji z Besiktasem, Bayern zyskiwał przewagę z każdą minutą. W 16. minucie przewaga ta urosła także do rangi jednego zawodnika, bowiem czerwoną kartkę obejrzał Domagoj Vida. Szansę na skorzystanie z rzutu wolnego po faulu na Robercie Lewandowskim zmarnował James Rodriguez. Główka Matsa Hummelsa w 30. minucie nie okazuje się fantastyczną okazją. Jeszcze lepszą interwencją popisał się Fabricio. 43. minuta to gol Thomasa Muellera, który odebrał podanie od Davida Alaby i pewnie pokonał golkipera Besiktasu.
Druga część spotkania, to zdecydowanie popis strzelecki ekipy Juppa Heynckesa. W 53. minucie przy golu Kinglsey’a Comana asystował Lewandowski. Kilkanaście chwil później ze swojej drugiej bramki cieszył się Mueller. Bawarczyk wykorzystał kopnięcie Joshuy Kimmicha.
W 79. minucie wynik meczu na 4:0 zmienił polski napastnik. Lewnandowski (czy jak zwykli nazywać go niemieccy dziennikarze Lewangoalski) z małą pomocą Muellera zdobył decydującą bramkę.

Bayern 5:0 Besiktas (1:0)