Powrót z dalekiej podróży – podsumowanie 29. kolejki Premier League

Hit 29. kolejki Premier League okazał się meczem niezbyt ciekawym i przewidywalnym. Nie znaczy to jednak, że w innych rywalizacjach nie działy się interesujące wydarzenia, jak na przykład te poniedziałkowego wieczora. Najbardziej rozczarowani mogą czuć się kibice Arsenalu i West Bromu, który prawdopodobnie wita się już z Championship. O tych i wielu innych przeczytacie w naszym podsumowaniu.

Gol kolejki: Ashley Barnes (Burnley)

Pomimo tego, że po pierwszej połowie sytuacja na Turf Moor nie była korzystna dla gospodarzy, wszystko uległo zmianie w drugiej części meczu, m.in. za sprawą Barnesa. Napastnik wykorzystał nadarzającą się okazję, który pokonał Jordana Pickforda trafieniem z ostrego kąta.

Mecz kolejki: Crystal Palace – Manchester United

Zapewne mało osób spodziewało się wyrównanego pojedynku między tymi drużynami. Gdybyśmy miały wybierać najładniejsze trafienia przed tym spotkaniem, takim jedynym mogło się okazać właśnie trafienie Barnesa w rywalizacji przeciwko Evertonowi.
Kibice Czerwonych Diabłów w przypadku meczu z Crystal Palace mogli myśleć o pewnych trzech punktach. Tak jednak się nie stało. Podopieczni Jose Mourinho musieli bardziej niż zwykle wytężyć swoje mięśnie.
Serię niesamowitych trafień rozpoczął w 11. minucie Andros Townsend. Angielski pomocnik otrzymał podanie od Christiana Benteke i z dużą pomocą rykoszetu Victora Lindelofa uderzył na bramkę Davida De Gei. Goście starali się wyrównać stan spotkania, jednak w pierwszej połowie nie było im to dane.
Kilka chwil po zmianie stron do siatki hiszpańskiego golkipera Manchesteru United znalazł drogę Patrick van Aanholt. Jeffrey Schlupp fantastycznie podał futbolówkę do Holendra, a ten pokonał De Geę precyzyjnym strzałem.
55. minuta to popis Chrisa Smallinga. Obrońca wykorzystał dośrodkowanie Antonio Valencii i nie dał żadnych szans Wayne’owi Hennessey’owi. Pomimo zmasowanych ataków na bramkę Walijczyka, United udało się wyrównać dopiero w 76. minucie. Tym, któremu to się udało był Romelu Lukaku. W zatłoczonym polu karnym, Belg kilka razy markował strzał, aż w końcu zrobił to na tyle skutecznie, żeby golkiper rywali skapitulował.
W doliczonym czasie gry gola na wagę zwycięstwa strzelił Nemanja Matić. Serb przejął piłkę przed polem karnym i oddał przepiękne uderzenie.

Crystal Palace 2:3 Manchester United (1:0)

[11′ Townsend, 48′ Van Aanholt, 55′ Smalling, 76′ Lukaku, 90+1′ Matic]
Kartki: 42′ McTominay, 57′ Young, 75′ Townsend, 90+2′ Matic

Składy:
[Crystal Palace]: Hennessey, Wan-Bissaka, Kelly, Tomkins, Van Aanholt, Townsend, McArthur, Milivojević, Schlupp (80′ Riedewald), Benteke, Sorloth.
[Manchester United]: De Gea, Valencia (67′ Mata), Smalling, Lindelof, Young (67′ Shaw), McTominay (46′ Rashford), Matić, Pogba, Alexis Sanchez, Romelu Lukaku, Lingard.

Ciacho kolejki: Nemanja Matic (Manchester United)

Wspaniały gol strzelony przeciwko Crystal Palace i niezmienna miłość jednej z redaktorek spowodowała, że to akurat temu piłkarzowi nadałyśmy miano Ciacha kolejki.
Platoniczna miłość nigdy nie wybiera, ale potrafi być bardzo uciążliwa.

Rozczarowanie kolejki: Arsenal w meczu przeciwko Brighton

Trzecie przegrane spotkanie z rzędu przez podopiecznych Arsene’a Wengera. Francuz nie chce zauważać tego co ostatnio dzieje się w prowadzonej przez niego drużynie, a rywale dalej robią swoje. Beniaminek z Brighton zagrał na dobrym poziomie, wykorzystując proste błędy defensywy i golkipera.
Z perspektywy fana Kanonierów obecny sezon na pewno nie jest łatwy, a kolejne porażki nie pomagają w kibicowaniu.

The Baggies z Grzegorzem Krychowiakiem w składzie przegrali 1:0 z Watfordem. Za sprawą nieporozumienia Polaka i Chrisa Brunta padł zwycięski gol strzelony przez Troy’a Deeney’a.
Swansea z Łukaszem Fabiańskim zwyciężyła nad West Hamem aż 4:1. Polak rozegrał pełne 90 minut, a przy straconej bramce nie miał udziału.

30. kolejka zacznie się prawdziwym hitem: Manchester United zmierzy się z Liverpoolem (10.03, 13:30). Spotkaniem kończącym tą serię spotkań będzie rywalizacja Stoke z Manchesterem City.