Manchester City mistrzem Anglii – podsumowanie 34. kolejki Premier League

Dzięki niespodziewanemu zwycięstwu The Baggies nad piłkarzami Jose Mourinho, Pep Guardiola i jego zespół może świętować zdobycie mistrzostwa Anglii. Po serii niepowodzeń taka wiadomość w błękitnej części Manchesteru została przyjęta z bardzo dużym optymizmem. Z innych wiadomości: Arsenal przegrał mecz z Newcastle, a Chelsea wygrała z Southampton za sprawą Oliviera Giroud. O wielu innych kwestiach przeczytacie w naszym podsumowaniu.

Gol kolejki: Jan Bednarek (Southampton)

W swoim pierwszym meczu w lidze angielskiej były piłkarz Lecha Poznań, zaliczył trafienie które wyprowadziło Świętych na dwubramkowe prowadzenie w rywalizacji z Chelsea.
Bednarek w 60. minucie świetnie wykorzystał dośrodkowanie Jamesa Ward-Prowse’a i pokonał Thibaut Courtois.
Defensor jest trzecim polskim zawodnikiem, który strzelił gola w Premier League. Przed nim zrobili to tylko Robert Warzycha i Marcin Wasilewski.

Mecz kolejki: Tottenham – Manchester City

Po trzech porażkach z rzędu, podopieczni Pepa Guardioli wrócili na zwycięską ścieżkę. W 22. minucie pierwszy na bramkę Hugo Llorisa uderzył Gabriel Jesus. Kapitan The Citizens, Vincent Kompany zagrał do Brazylijczyka, a ten idealnie wyprzedził Davinsona Sancheza i trafił do siatki.
Kilka chwil później arbiter spotkania, Jonathan Moss niesłusznie podyktował jedenastkę po rzekomym faulu w polu karnym francuskiego golkipera Kogutów na Raheem’ie Sterlingu (przyp. red. – faul został sprokurowany przed polem karnym). Podarowany fragment gry spożytkował Ilkay Gundogan.
Pod koniec pierwszej części spotkania Christian Eriksen zdobył kontaktowego gola. Duńczyk otrzymał podanie w pole karne od Harry’ego Kane’a i pokonał Edersona.
Po przerwie kilka sytuacji zmarnował Sterling, ale w 72. minucie w końcu udało mu się znaleźć drogę do bramki rywali. Najpierw Jesus nie zdołał uderzyć na siatkę Llorisa, a dobitka Anglika okazała się bardziej skuteczna.

Tottenham 1:3 Manchester City (1:2)

[22′ Jesus, 25′ (karny) Gundogan, 42′ Eriksen, 72′ Sterling]
Kartki: 24′ Lloris, 28′ Davies, 42′ De Bruyne, 66′ Kompany, 70′ Dembele, 77′ Delph

Składy:
[Tottenham]: Lloris, Trippier, Sanchez, Vertonghen, Davies, Dier, Dembele (73′ Moura), Lamela (64′ Heung-Min Son), Eriksen, Dele Alli (84′ Sissoko), Kane.
[Man. City]: Ederson, Walker, Kompany, Laporte, Delph, Gundogan, David Silva, De Bruyne (89′ Toure), Sane (64′ Otamendi), Sterling, Gabriel Jesus (76′ Bernardo Silva).

Ciacho kolejki: Jay Rodriguez (West Bromwich Albion)

Niektórzy kibice West Bromu mecz z Manchesterem United mogą zapamiętać na pewno z jednego powodu: ich ulubieńcy wygrali na Old Trafford. Strzelcem zwycięskiego gola z 73. minuty był Rodriguez, który tym razem zasłużył na miano Ciacha kolejki.
Pewna część osób, które regularnie czytają nasze podsumowania mogą nie zgodzić się z tym wyborem, ale my uważamy, że Anglik jest godny tej nagrody. W końcu niecodziennie uderzasz na bramkę Davida De Gei i trafiasz do niej na boisku faworyta.

🌧 💪🏼 #Rodriguez #MUNWBA #PL #WBA

Post udostępniony przez West Bromwich Albion (@wba)

W 77. minucie na murawie pojawił się Grzegorz Krychowiak. Polski pomocnik nie miał zbyt wielu okazji, aby wykazać się w akcjach ofensywnych, gdyż jego drużyna broniła wtedy wywalczonego wcześniej wyniku.
Swansea Łukasza Fabiańskiego zremisowała z Evertonem 1:1. Futbolówka po interwencji doświadczonego golkipera trafiła w gracza Łabędzi i wpadła do siatki.

Wartym odnotowania jest fakt, że Manchester United już nie ma szans na odrobienie strat do lokalnego rywala. Tym samym oznacza to jedno: The Citizens zostali mistrzami Anglii cztery kolejki przed zakończeniem sezonu.