Nowa nadzieja – podsumowanie 1. kolejki Premier League

Zaczęło się! Emocje mistrzostw świata już za nami, więc czas na jedne z najlepszych europejskich rozgrywek. Czy wyniki w pierwszej kolejce ligi angielskiej nas zaskoczyły? Jeżeli napiszemy tak, to większość z Was nie uwierzy w te słowa. I mielibyście rację. Tak nie było. Kilka z wydarzeń opisałyśmy w naszym podsumowaniu.
Skojarzenia tytułu z tytułem jednego epizodu Gwiezdnych Wojen są jak najbardziej na miejscu

Gol kolejki: Bernardo Silva (Manchester City)

Brazylijczyk przyczynił się do zwycięstwa The Citizens nad Kanonierami, strzelając gola na 2:0. Wszystko zaczęło się od podania Raheema Sterlinga do Benjamina Mendy’ego. Francuski zawodnik dograł piłkę na dziesiąty metr do Silvy, a ten bez problemu pokonał Petra Cecha.

Mecz kolejki: Manchester United – Leicester

Mecz podopiecznych Jose Mourinho przeciwko Lisom był pierwszym pojedynkiem w sezonie 2018/19. W składzie gospodarzy zadebiutował Fred. Już w 2. minucie spotkania po strzale Alexisa Sancheza piłka trafiła w rękę Daniela Amartey’a. Na jego nieszczęście ręka nie była ułożona naturalnie i dlatego arbiter piątkowej rywalizacji podyktował jedenastkę. Pewnie w bramkę Kaspera Schmeichela strzelił Paul Pogba.
Po golu Francuza, to goście zaczęli dominować. David De Gea miał wiele pracy, ale to interwencję z 29. minuty kibice Czerwonych Diabłów mogli zapamiętać najbardziej. Do siatki próbował wcelować James Maddison. Niestety dla fanów Leicester i trenera Claude’a Puela, strzał pomocnika obronił hiszpański golkiper.
Dopiero w końcowych minutach pojedynku wynik na 2:0 podwyższył Luke Shaw. Anglik zaliczył swoje pierwsze trafienie w Premier League. Asystę zaliczył Juan Mata. Shaw ominął jednego z defensorów Leicester i znalazł drogę do bramki Schmeichela.
Rezultat meczu w doliczonym czasie gry ustalił Jamie Vardy.

Ciacho kolejki: Andrew Robertson (Liverpool)

Szkot zagrał w inauguracyjnym meczu The Reds przeciwko West Hamowi. Defensor pomógł w strzeleniu gola Mohamedowi Salahowi. Redaktorka Agnieszka ma pewną słabość do zawodników z Wysp Brytyjskich, m.in. dlatego Robertson został mianowany tytułem Ciacha pierwszej kolejki ligi angielskiej.

Great team performance today!! Clean sheet ✅ 3 points ✅ #YNWA

Post udostępniony przez Andrew Robertson (@andyrobertson94)

2. seria spotkań rozpocznie się od rywalizacji walijskiego beniaminka – Cardiff z Newcastle. Sobotnie popołudnie zakończy się pierwszymi w tym sezonie derbami Londynu – Chelsea podejmie na Stamford Bridge Arsenal. Mistrz Anglii swój drugi pojedynek rozegra w niedzielę. Podopieczni Pepa Guardioli podejmą na Etihad Stadium Huddersfield.
Kolejka zakończy się meczem w Londynie – Crystal Palace zagra przeciwko Liverpoolowi.