Po staremu – podsumowanie 2. kolejki Premier League

W Anglii w ostatni weekend rozgrywana była druga kolejka spotkań Premier League. Możemy napisać, że sytuacja w lidze angielskiej prawie nie uległa zmianie od zakończenia ostatniej kampanii – Manchester City bije wszystkich po głowie, Arsenal nie wygrywa swoich spotkań, a niektórzy zawodnicy bezmyślnie faulują. Tak czy owak, zapraszamy Was do przeczytania naszego podsumowania.

Gol kolejki: David Silva (Manchester City)

W meczu przeciwko Huddersfield podopieczni Pepa Guardioli urządzili prawdziwą strzelaninę, jednak to gol hiszpańskiego pomocnika mógł zwrócić naszą największą uwagę. Przepiękne uderzenie z rzutu wolnego to coś co możemy oglądać cały czas.

Mecz kolejki: Chelsea – Arsenal

Pierwsze derby Londynu w sezonie 2018/19 na Stamford Bridge. Dla obu drużyn było to nowe otwarcie – nowi szkoleniowcy i nieco zmienione składy. Spotkanie nie zaczęło się najlepiej dla Kanonierów. Już w 9. minucie meczu do siatki Petra Cecha trafił Pedro. Rodriguez otrzymał podanie od Marcosa Alonso i niepilnowany zawodnik oddał strzał z dwunastego metra. Kilka chwil później do wyrównania mógł doprowadzić Pierre-Emerick Aubameyang, ale Gabończyk uderzył w trybuny.
Nie pomylił się Alvaro Morata. Świeżo upieczony ojciec bliźniaków bez problemów poradził sobie z Shkodranem Mustafim i po raz drugi w tym pojedynku doświadczony golkiper musiał wyciągać piłkę z bramki.
Wydawałoby się, że po pół godzinie gry nic się nie zmieni. Nie z nami te numery, pomyśleli piłkarze Arsenalu i w 37. minucie to Henrikh Mkhitaryan strzelił z dystansu. Cztery minuty później Alex Iwobi doprowadził do wyrównania. Kepa Arrizabalaga nie miał szans z interwencją przy potężnym kropnięciu Nigeryjczyka.
Druga część rywalizacji nie obfitowała już w tyle emocji i uderzeń. Defensorzy ekipa Unaia Emery’ego zaciekle bronili aktualnego rezultatu, ale to The Blues tworzyli więcej okazji. W końcu w 81. minucie ku uciesze miejscowych fanów wynik spotkania ustalił Alonso. Hiszpan spożytkował dośrodkowanie Edena Hazarda i pokonał Cecha.

Chelsea 3:2 Arsenal (2:2)

[9′ Pedro, 20′ Morata, 37′ Mkhitaryan, 41′ Iwobi, 81′ Alonso]
Kartki: 27′ Xhaka, 77′ Mustafi

Składy:
[Chelsea]: Arrizabalaga, Azpilicueta, Rudiger, David Luiz, Marcos Alonso, Jorginho, Kante, Barkley (60′ Kovacic), Willian (60′ Hazard), Pedro, Morata (75′ Giroud).
[Arsenal]: Cech, Bellerin, Sokratis, Mustafi, Monreal, Guendouzi, Xhaka (46′ Torreira), Iwobi (75′ Lacazette), Ozil (68′ Ramsey), Mkhitaryan, Aubameyang.

Ciacho kolejki: Neil Etheridge (Cardiff City)

Filipiński golkiper we wczorajszym spotkaniu przeciwko Newcastle po raz drugi w sezonie obronił rzut karny. Musimy przyznać, że Neil nie tylko świetnie broni, ale równie dobrze wygląda.
Oby jak najwięcej takich piłkarzy

Rozczarowanie kolejki: Isaac Hayden (Cardiff)

66. minuta meczu. Walijska drużyna radzi sobie całkiem nieźle przeciwko wyżej notowanemu rywalowi. Bardzo niespodziewanie Hayden zaatakował od tyłu piłkarza Newcastle i pożegnał się z boiskiem. Przykład tego faulu może zobrazować Wam brak mózgu u tego mężczyzny.

West Ham z Łukaszem Fabiańskim w składzie uległ Bournemouth 1:2. Przy obu golach dla gości polski golkiper nie miał szans wykazać się swoim bramkarskim kunsztem.

O Davidzie Silvie wspominałyśmy już w tym artykule. Synek Hiszpana urodził się jako wcześniak. Właśnie z tych powodów (pojawiły się wtedy obawy o zdrowie i życie malucha), Silva przez pewien czas nie uczestniczył w rozgrywkach Premier League w sezonie 2017/18. W niedzielne popołudnie mały Mateo po raz pierwszy kibicował tacie z trybun, a dla Benjamina Mendy’ego ten mały chłopiec był prawdziwym Man of The Match.

3. seria spotkań Premier League rozpocznie się od spotkania beniaminka z mistrzem Anglii – Wolverhampton zmierzy się z Manchesterem City. Arsenal po dwóch porażkach będzie miał okazję powalczyć o trzy punkty. Sobotnim rywalem Kanonierów będzie West Ham. Pogromca Czerwonych Diabłów z niedzielnej rywalizacji tym razem powalczy o punkty na Anfield.
Kolejka zakończy się w poniedziałek kolejnym szlagierem – Manchester United podejmie na Old Trafford Tottenham.