Sfrustrowany Manchester – podsumowanie 3. kolejki Premier League

Dla wielu zespołów trzecia seria spotkań była uwolnieniem się od złej passy, tak jak w przypadku Arsenalu, niespodzianki związanej z złym sędziowaniem, jak w przypadku Manchesteru City, czy popełnianiem prostych błędów, które doprowadziły do klęski. Weekend w Anglii owocował w wiele emocji, a kilka z nich znajdziecie w naszym podsumowaniu.

Gol kolejki: Jean Seri (Fulham)

W spotkaniu na Craven Cottage kibice obu zespołów mogli obejrzeć aż sześć goli. Jeden z nich był naprawdę wyjątkowy. Jean Seri w 4. minucie popisał się niesamowitym uderzeniem. Musicie to koniecznie zobaczyć.

Mecz kolejki: Manchester United – Tottenham

Poniedziałkowy wieczór na Old Trafford nie zapowiadał katastrofy w wykonaniu ekipy Jose Mourinho. Od pierwszej minuty to właśnie gospodarze próbowali strzelić do bramki Hugo Llorisa. Już w pierwszej minucie spotkania swoich sił próbował Fred. Kilku okazji nie spożytkował Romelu Lukaku. Oczywiście nie mogło zabraknąć kontrowersyjnej decyzji w wykonaniu Craiga Pawsona, który mógł inaczej zinterpretować faul Phila Jonesa na Lucasie Mourze w polu karnym Czerwonych Diabłów.
Druga część meczu przebiegała w zupełnie innej atmosferze. To drużyna Mauricio Pochettino (który swoją drogą w okresie przygotowawczym wykonał kawał ciężkiej pracy i to nie tylko z zawodnikami) atakowała bardziej zdecydowanie i skutecznej. Przyniosło to oczekiwane skutki już w 50. minucie, kiedy to do bramki Davida De Gei trafił Harry Kane. Napastnik idealnie wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego i jeszcze zdążył zgubić Jonesa. Kilka chwil później (a dokładniej dwie) do siatki trafił wspomniany Moura. Po błędzie Nemanji Maticia i asyście Christiana Eriksena, ten mógł już spokojnie dołożyć nogę do piłki.
O parę pomyłek pokusił się także Victor Lindelof, który prawie doprowadził do stracenia następnego gola. Na jego szczęście potężnie spudłował Dele Alli. 76. minuta to niezbyt udany popis arbitra tej rywalizacji, kiedy to Kieran Trippier pociągał Marouane’a Fellainiego akurat w obrębie jedenastu metrów. Wynik spotkania w 84. minucie ustalił Moura, który prawie wykonał tytaniczną pracę przed umieszczeniem futbolówki w siatce hiszpańskiego bramkarza.

Manchester United 0:3 Tottenham (0:0)

[50′ Kane, 52′, 84′ Moura]

Kartki: 10′ Moura, 19′ Herrera, 24′ Kane, 58′ Valencia, 77′ Rose

Składy:
[Man. United] De Gea, Valencia, Jones (58′ Lindelof), Smalling, Shaw, Matić (61′ Fellaini), Herrera (55′ Sanchez), Fred, Pogba, Lingard, Lukaku
[Tottenham] Lloris, Trippier (76′ Aurier), Alderweireld, Vertonghen, Rose (81′ Davies), Dier, Dembele, Eriksen, Lucas Moura, Alli, Kane (89′ Winks)

Co będzie dalej z Jose Mourinho? Wiele osób wie, że trzeci sezon jego pracy w różnych klubach zazwyczaj nie wyglądał najlepiej. Wiemy także, że stosunki Portugalczyka z właścicielami Manchesteru United nie są najlepsze. Czy Mourinho w następnym pojedynku pojawi się na ławce trenerskiej? Tego jeszcze może nie wiedzieć nawet sam zainteresowany.

Ciacho kolejki: Harry Maguire (Leicester)

Angielski defensor kontynuuje swoją dobrą passę. Maguire po asyście Marca Albrightona dał zwycięstwo swojej drużynie, a my mogliśmy oglądać takie bardzo ładne obrazki.

Can’t beat them last minute winners 😛💙🦊 #lcfc

Post udostępniony przez Harry Maguire (@harrymaguire93)

Rozczarowanie kolejki: Martin Atkinson

Angielski arbiter sędziował mecz rozpoczynający 3. kolejkę Premier League. W 57. minucie rywalizacji między Wolverhampton a Manchesterem City Atkinson (ani jego przyboczny) nie zauważył gola zdobytego ręką przez Willy’ego Boly’ego. Najprawdopodobniej podczas tej sytuacji strzelec bramki był na spalonym.
A Federacja sądzi, że żadnego problemu nie ma (bo sędziowie są tacy nieomylni).

Łukasz Fabiański rozegrał kolejne spotkanie w barwach West Hamu. Tym razem Polak i jego koledzy z drużyny musieli uznać wyższość ekipy Arsenalu, która wygrała 3:1. Przy trafieniu Nacho Monreala doświadczony golkiper delikatnie dotknął futbolówkę, ale nie zdołał jej złapać. Przy golu samobójczym i Danny’ego Welbecka, Fabiański był bez większych szans na skuteczną interwencję.

4. seria spotkań rozpocznie się od rywalizacji Lisów z Liverpoolem. Leicester nie radzi sobie gorzej od The Reds – podopieczni Claude’a Puela mają tylko dwa oczka straty. Będąca w fantastycznej dyspozycji Chelsea przed swoimi fanami podejmie Bournemouth. W niedzielne popołudnie Watford zagra z Tottenhamem.