O portalu

Jesteśmy kobietami i wiemy, że spalony może być nie tylko kotlet, rożny to nie tylko sklep na rogu galerii, wolny to nie tylko status związku, a karny bywa nie tylko zakład albo jeżyk. Jesteśmy kobietami, które przeżywają piłkę tak samo jak mężczyźni, a może nawet silniej. Nie oglądamy meczów tylko dlatego, że na boisku biegają gorący spoceni faceci – na streamie i tak zazwyczaj widać tylko biegające piksele, choć faktem jest, że na przystojnych piłkarzy lubimy popatrzeć tak samo jak chłopcy na fajne dziewczyny grające w siatkówkę plażową w skąpych strojach. Piłka to dla wielu z nas coś więcej niż tylko rozrywka – to nasze hobby, to często nasze życie.

Futbol i Szpilki to pierwszy niezależny polski portal o piłce nożnej nastawiony na kibiców płci żeńskiej. Nasza działalność ruszyła w 2016 roku. Jesteśmy tu po to, by być ostoją damskiej części fanów futbolu. Relacjonujemy mecze i analizujemy doniesienia ze świata piłki zarówno pod kątem ich obiektywnej analizy jak i tego, na co uwagę zwracają głównie kobiety.

Wielu mężczyzn wciąż uważa, że piłka nożna to widowisko przeznaczone jedynie dla nich, a jeśli zaczyna się nim interesować płeć piękna, to tylko i wyłącznie ze względu na przystojnych piłkarzy. Naszym zadaniem jest pokazać, że nawet gdy zwracamy uwagę na atrakcyjnych sportowców, widzimy także piękną rywalizację, ich umiejętności oraz znamy zasady gry i mamy szeroką wiedzę na temat historii tego sportu.

Chcesz do nas dołączyć? Poczytaj: współpraca oraz kontakt